Stowarzyszenie zwykłe POZYTYWKA zostało założone w 2017 roku przez ludzi pozytywnych, dla ludzi pozytywnych. Od wielu lat działamy w różny sposób na rzecz leszczyńskich seniorów i chcemy tą pracę kontynuować. Za swoją pracę nie pobieramy wynagrodzenia, działamy w ramach wolontariatu i w swoim wolnym czasie (po wykonaniu  zobowiązań zawodowych). 

Nasze cele: 

  • działalność na rzecz integracji oraz aktywizacji osób starszych w obszarze współdziałania społecznego i obywatelskiego
  • wielopłaszczyznowa pomoc osobom starszym oraz osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej ( pomoc finansowa, rzeczowa, psychologiczna i inna)
  • organizacja akcji społecznych, wykładów, warsztatów, spotkań, koncertów, działalność informacyjna, publicystyczna, wydawnicza
  • wspieranie dialogu międzypokoleniowego i współpraca z różnymi grupami społecznymi, zwłaszcza z osobami starszymi
  • upowszechnianie zdrowego stylu życia oraz promocja sportu, szczególnie wśród osób starszych

Członkowie & wolontariusze  stowarzyszenia Pozytywka: 

 

Bernadetta Ratajczak

Absolwentka agronomii i urzędnik administracji państwowej w Lesznie. Ciężko spotkać równie sumienną i zorganizowaną osobę.  Mistrzyni dyplomacji, cechująca się niezwykłą cierpliwością i wrażliwością na potrzeby innych. Wolne chwile spędza na działce lub na eksperymentach kulinarnych. Wieloletnia wolontariuszka Szlachetnej Paczki oraz wolontariuszka fundacji Jesienny Uśmiech w latach 2012-2016.  W 2015 roku ukończyła szkołę opiekuna medycznego.

 

Witold Wachowiak

Żołnierz zawodowy JW1517 (4 Pułk Przeciwlotniczy Czerwieńsk, oddział Leszno). Człowiek orkiestra, który zaraża pasją i pozytywnym nastawieniem do świata. Dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. Zawsze uśmiechnięty, pełen werwy i wiary w drugiego człowieka. Ukończył kursu masażu, jest skarbnicą porad zdrowotnych i motywatorem tych, którzy zaczynają tracić nadzieję . Od wielu lat związany ze Szlachetną Paczką, zarówno jako darczyńca (wraz z żołnierzami z leszczyńskiej jednostki wojskowej), a także jako wolontariusz. W latach 2012-2016 związany z fundacją Jesienny Uśmiech.

 

Hanna Wachowiak

Od ponad jedenastu lat pracownik Przedszkola nr 11 w Lesznie. Mistrzyni wypieków i autorka wspaniałych dań, dzięki  której każda impreza kończy się powodzeniem.  Zawsze perfekcyjnie przygotowana i pracowita. Ukończyła szkołę opiekuna medycznego  oraz szkołę masażu, dzięki czemu nasi seniorzy są w naprawdę dobrych rękach. Od 2012 do 2016 roku wolontariuszka w fundacji Jesienny Uśmiech.

 

Katarzyna Raczyńska

Pracownik leszczyńskiej firmy zajmującej się między innymi produkcją mebli. Wielbicielka psów (na zdjęciu z ukochanym, schroniskowym Aronem), turystyki górskiej oraz zapalony działkowiec. Mistrzyni ciętej riposty o gołębim sercu i zapędach majsterkowicza.  Od 2012 roku wolontariuszka w Międzygminnym Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Henrykowie, a w latach 2014-2016 wolontariuszka w fundacji Jesienny Uśmiech. Laureatka konkursu LESZCZYŃSKI WOLONTARIUSZ ROKU 2015 w kategorii wolontariat grupowy (na rzecz Schroniska w Henrykowie).

 

Małgorzata Poloczek

Absolwentka politologii i germanistyki, która na co dzień zajmuje się kontaktami z niemieckimi kontrahentami. Kocha dobrą książką, podróże i czworonogi. Najchętniej przygarnęłaby wszystkie bezdomne psy, bo jak sama mówi, często są bardziej oddane i szczere niż człowiek. Osoba ceniąca punktualność, dobra organizację i chętnie pomagająca innym. Od 2012 roku wolontariuszka w Międzygminnym Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Henrykowie, a w latach 2014-2016 wolontariuszka w fundacji Jesienny Uśmiech. Laureatka konkursu LESZCZYŃSKI WOLONTARIUSZ ROKU 2015 w kategorii wolontariat grupowy (na rzecz Schroniska w Henrykowie).

 

ROXANA 

 

 

 

OLA

BASIA

 
 

 

JOASIA

 
 

 

MONIKA

ADAM